Оформлення зони ліжка від А до Я

Спальня – затишний куточок для відпочинку та кохання, центральною частиною якого виступає ліжкова зона. Тому до її облаштування потрібно підходити з розумом. Ця зона першорядної ваги впливає формування першого враження про кімнаті. Як не помилитися при оформленні та зробити куточок відпочинку по-справжньому райським?

Ключовий елемент - узголів'я

Акцентування уваги на спальному ложі завжди правильне рішення. Однак важливо не припуститися помилок, адже ліжко займає чимало місця. Отже, яким має бути узголів'я? Поєднується зі стінами та ложем. Для спальні з масиву дерева підбирають відповідне ліжко. Але в жодному разі не конструкцію з дешевих замінників. На момент покупки дизайнери рекомендують звертати увагу на следвуючі характеристики узголів'я:

  • кольорова гамма;
  • тип оббивки;
  • форма.

Підголів'я не повинно дисонувати зі стилістикою інтер'єру. Колір матеріалів може поєднуватися з обробкою стінок або бути протилежним.

Тепер про форму. Підголів'я ажурних плавних форм виглядають чудово! Однак гармонійно вони вписуються лише у класичні та модернові інтер'єри. Для сучасних кімнат краще підібрати ліжко зі стриманим квадратним узголів'ям зі шкіряною або тканинною оббивкою.

Тумби - функціональний декор

Більшість гарнітурів для спалень входять малогабаритні функціональні конструкції. Йдеться про тумби. Чи потрібні вони? Так, на цей предмет меблів ставлять світильники, зберігають дрібні речі особистого користування, кладуть телефони та книги. Тумба – це зручно! Якими моделями облаштовують зону ліжка? Виділимо найпоширеніші варіанти:

  1. Функціональна симетрія у класичному виконанні. Цей варіант підійде для впевнених консерваторів. У такому випадку встановлюють 2 однакові позиції симетрично один до одного. При цьому дотримуються стилю, вибраного під час оформлення інтер'єру. Центральна зона виходить вишуканою, функціональною, традиційною.
  2. Нестандартні меблі. Цей варіант не передбачає використання тумбочок. Замість них використовують журнальні столики, маленькі пуфи, стопки книг та журналів. Перераховані рішення незвичайні та оригінальні.
  3. Асиметрія. Сміливе рішення для тих, хто вміє поєднувати кардинально протилежні речі. У разі в зоні ліжка встановлюють не схожі між собою предмети. Це можуть бути різні тумби або високий столик та пуф.

Друге та третє рішення реалізувати досить складно! Якщо немає знань у галузі дизайну, краще запросити спеціаліста.

Вирішуємо питання освітлення

Світильники, бра та інші прилади в зоні ліжка можна розташувати у кількох площинах. Дуже красиво та вишукано виглядають настільні лампи у поєднанні з підвісами. Вони на 100% вирішують проблему освітлення, але можуть також бути декоративним елементом. Якщо потрібне гарне світло, наприклад, для читання, розумно купити лампи зі світлим абажуром. Щоб внести "родзинку" та додати фарб в інтер'єр, використовують кольорові аналоги. Паралельно монтують підвіси. Сьогодні таке вирішення питання висвітлення у тренді!

Біля ліжка також встановлюють бра. Вони бувають декоративними та функціональними. Вибрати будь-який з варіантів можна тим, хто збирається використовувати бра як нічник. Любителям читання друкованих видань варто віддати перевагу непомітній моделі з функцією регулювання освітлення.

Для створення особливої ​​атмосфери використають джерела декоративного світла. Де їх розміщують? Найбільш часто:

  • біля тумб;
  • під ліжком;
  • за узголів'ям.

Проектуванням займаються ще на етапі ремонту.

Особливості декорування

Центрову зону спальні складно уявити без картин, квітів та інших прикрас. Декор робить її особливою, неповторною, незабутньою. При виборі цих елементів інтер'єру найкраще керуватись власними уподобаннями. Над ліжком можна повісити:

  • цікаву 3D-панель;
  • гарну картину;
  • колаж з фото у масивній рамі;
  • стильний принт.

Креативні дизайнери розміщують над узголів'ям дзеркало у добротній рамі. Воно візуально збільшує простір, не заважає повноцінному відпочинку, але є суто декоративним елементом.

Важливо! При декоруванні центральної спальної зони обов'язково наголошують на одному елементі. Він виділяється як головне. Решта декору, у свою чергу, є доповненням. Результат старань дуже подобається тим, хто як головний елемент використовує нейтральні предмети інтер'єру. Їх легше доповнити та наголосити.

Make-Self.net

Ми у соціальних мережах: Facebook, Telegram, YouTube.
Для зручності користування сайтом використовуються Cookies. Угода про використання CookiesПолітика конфіденційності.
© 2022 Make-Self.net. Всі права захищені. Повне чи часткове копіювання матеріалів сайту без погодження з редакцією заборонено.